Σάββατο 19 Φεβρουαρίου 2011

Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός 2-1 (Τελικό)

troktiko   55e29ab8 2f52 4463 9af5 a55f04ec562a main 1 300x168 Ολυμπιακός Παναθηναϊκός 2 1 (Τελικό)
Η εξέλιξη του αγώνα
90′ Τέλος του αγώνα

90+3 Κόκκινη στον Τοροσίδη που που έριξε τον Λέτο. Κίτρινη στον Αργεντίνο
90+1 Σέντρα Ζαϊρί από τα αριστερά, ο Ντουντού έχοντας στην πλάτη του τον Σπυρόπουλο πάσαρε στον Τζιμπούρ, ο οποίος αφού στόπαρε με κοντινό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα
89′ Ο Πάντελιτς στη θέση του Ριέρα
81′ Κόρνερ Λέτο από τα δεξιά, ο Ζιλμπέρτο Σίλβα  πλάσαρε, ο Πάρντο απόκρουσε και ο Κατασουράνης προώθησε την μπάλα στα δίχτυα. Ο βοηθός σήκωσε το σημαιάκι και ο Καλόπουλος καταλόγισε οφσάιντ
80′ Ο Σιμάο στη θέση του Καραγκούνη
79′ Ο Ζαϊρί πέρασε εκπληκτικά τον Σπυρόπουλο και έβγαλε τη σέντρα, ο Ιμπαγάσα δεν μπόρεσε να πλασάρει στην κίνηση. Ο Τζιμπούρ αιφνιδιάστηκε και όταν επιχείρησε το σουτ είδε τον Σαριέγκι να κόβει σωτήρια με τάκλιν
78′ Ο Ζαϊρί στη θέση του Μιραλάς
75′ Βολέ στην κίνηση του Μοντεστό από τα αριστερά της περιοχής, η μπάλα έφυγε άουτ
72′ Σέντρα Λέτο από αριστερά, ο Σισέ αμαρκάριστος επιχείρησε την κεφαλιά, ο Πάρντο έπεσε στην αριστερή του γωνία και με τη βοήθεια του δοκαριού έδιωξε σε κόρνερ
69′ Σουτ Ριέρα έξω από την περιοχή, ο Τζόρβας πετάχτηκε στη δεξιά του γωνιά και έδιωξε σε κόρνερ
68′ Κάθετη μπαλιά του Λέτο, ο Πάρντο έπεσε στα πόδια του Σισέ και του απέσπασε την μπάλα
66′ Ο Γκοβού στη θέση του Νίνη
65′ Σουτ Σισέ από τα δεξιά της περιοχής, η μπάλα χτύπησε στο πόδι του Μέλμπεργκ και έφυγε πλάγιο
63′ Βολέ του Ριέρα από τα αριστερά, ο Τζόρβας έπεσε στη δεξιά του γωνία και έδιωξε
61′ Ο Ντουντού στη θέση του Φουστέρ
58′ ΓΚΟΟΟΛ Φάουλ Λέτο από δεξιά, η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε στη δεξιά γωνία της εστίας του Πάρντο
53′ Κάθετη μπαλιά του Νίνη, ο Σισέ πιεζόμενος από τον Τοροσίδη επιχείρησε την προβολή από τα δεξιά της περιοχής, η μπάλα έφυγε άουτ
51‘ Σουτ Νίνη αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ
46′ Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου
45′ Τέλος ημιχρόνου
45+3 Μακρινό σουτ του Κατσουράνη, η μπάλα πέρασε ξυστά από το αριστερό δοκάρι
45+2 Σουτ Καραγκούνη έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε αρκετά μέτρα δίπλα από το αριστερό δοκάρι
45′ Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων
44′ Ο Τοροσίδης προσπάθησε να γυρίσει στον Πάρντο, η μπάλα βρήκε και το χέρι του διεθνούς αμυντικού, αλλά ο κ. Καλόπουλος είχε σφυρίξει νωρίτερα για φάουλ του Νίνη
39′ Ωραίος συνδυασμός των παικτών του Ολυμπιακού, ο Ριέρα έβγαλε την κάθετη μπαλιά, ο Τζιμπούρ απέφυγε τον Σαριέγκι, αλλά ο Καντέ πρόλαβε και έδιωξε πριν ο Αλγερινός σουτάρει
38′ Σέντρα Βύντρα από τα δεξιά, κεφαλιά του Κατσουράνη, ο Πάρντο μπλόκαρε
35′ Παιχνίδι κέντρου με πολλά λάθη και φάουλ
28′ Σέντρα Βύντρα από τα δεξιά, κεφαλιά του Σισέ, ο Πάρντο μπλόκαρε εύκολα
23′ Μετά από τρία λεπτά διακοπής, για να καθαρίσει η ατμοσφαιρα από τον καπνό, ο Παναθηναϊκός έκανε σέντρα
21′ Κίτρινη στον Μιραλάς επειδή έβγαλε τη φανέλα πανηγυρίζοντας το γκολ που πέτυχε
20′ ΓΚΟΟΛ Ο Ιμπαγάσα εκτέλεσε με πάσα το φάουλ,, η άμυνα του Παναθηναϊκού πιάστηκε στον ύπνο, καθώς ο Μιραλάς βγήκε μόνος απέναντι από  τον Τζόρβα και με διαγώνιο σουτ από τα δεξιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα
15′ Σουτ Μιραλάς από τα δεξιά της περιοχής, η μπάλα έφυγε λίγα μέτρα δίπλα από το δεξί δοκάρι
12′ Ενταση στο πρώτο δεκάλεπτο. τρεις φορές έχει κάνει συστάσεις στους παίκτες μέχρι τώρα ο Καλόπουλος
7′ Κόρνερ Ιμπαγάσα από τα δεξιά, κεφαλιά του Μέλμπεργκ από το σημείο του πέναλτι, η μπάλα πέρασε πάνω από το δοκάρι
5′ Ο Ολυμπιακός έχει την υπεροχή στο πρώτο πεντάλεπτο ωστόσο δεν έχει σημειωθεί κάποια αξιόλογη φάση
1′ Εναρξη του αγώνα

* Δεκάδες καπνογόνα άναψαν κατά την είσοδο των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο, κάτι που είχε ως αποτέλεσμα την καθυστέρηση της έναρξης του αγώνα.
Γήπεδο: «Γεώργιος Καραϊσκάκης»
Διαιτητής: Δημήτρης Καλόπουλος (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Δημήτρης Σαραϊδάρης (Μακεδονίας), Σπυρίδων Τρύφωνας (Κέρκυρας)
4ος διαιτητής: Αλέξανδρος Αρετόπουλος (Τρικάλων)
Ολυμπιακός (Ερνέστο Βαλβέρδε): Πάρντο, Τοροσίδης, Μέλμπεργκ, Α. Παπαδόπουλος, Ραούλ Μπράβο, Μοντεστό, Ιμπαγάσα, Φουστέρ (61′ Ντουντού), Ριέρα (89′ Πάντελιτς), Μιραλάς (78′ Ζαϊρί), Τζιμπούρ.
Παναθηναϊκός (Ζεσουάλδο Φερέιρα): Τζόρβας, Βύντρα, Σαριέγκι, Καντέ, Σπυρόουλος, Ζιλμπέρτο Σίλβα, Κατσουράνης, Καραγκούνης (80′ Σιμάο), Λέτο, Νίνης (66′ Γκοβού), Σισέ.

Add To Facebook Add To Twitter Add To Yahoo Add To Reddit Fav This With Technorati Add To Del.icio.us Digg This Stumble This